Tuczki: Krystyna Brzezińska nowym sołtysem

Opublikowano 2017-01-20 08:01:22. Artykuł wyświetlono: 1264 razy.

W niedzielę, 15 stycznia o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Tuczkach odbyły się wybory na sołtysa. Wybory poprowadził Artur Żyłka z Urzędu Gminy Rybno oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski. Na to ważne wydarzenie oprócz mieszkańców wsi przybyli także Radni Gminy Rybno: Waldemar Reszka oraz Sylwester Kasprowicz.

Na sołtysa Tuczek zgłosiło się dwóch kandydatów: Karol Szulc oraz Krystyna Brzezińska. Mieszkańcy większością głosów zadecydowali, że to właśnie Krystyna Brzezińska stanowisko sołtysa pełnić będzie przez następne dwa lata – otrzymała 25 głosów. Podczas spotkania wiejskiego ostatnie sprawozdanie przedstawiła Elżbieta Nazar, która w podziękowaniu została nagrodzona gromkimi brawami. Korzystając z okazji Tomasz Węgrzynowski oraz Waldemar Reszka, a także członkowie Rady Sołeckiej podziękowali byłej Sołtys za wkład włożony w zaangażowanie w sprawy wsi – Tuczki.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz