www.gminarybno.pl

Drukuj

Tuczki: powstanie wieża obserwacyjna

Opublikowano 2018-11-05 14:30:19. Artykuł wyświetlono: 430 razy.

5 listopada 2018 r. podpisana została umowa na realizację zadania pt. „Budowę wieży obserwacyjnej przeciwkłusowniczo-turystycznej”.

Inwestycja ta powstanie w Tuczkach (gmina Rybno) w ramach projektu realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 pn. „Podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych województwa warmińsko-mazurskiego“. Projekt ma na celu budowę infrastruktury porządkującej ruch turystyczny i promującej wartości przyrodnicze i krajobrazowe województwa oraz doposażenie jednostek organizacyjnych samorządu województwa warmińsko-mazurskiego (parków krajobrazowych) i przystosowanie ich siedzib w celu realizacji programów edukacyjnych i ekspozycji z zakresu ekologii. Wykonawca na realizację zadania ma 90 dni, a wartość inwestycji to ok. 125 000 zł. Wieża ta uzupełni infrastrukturę planowaną na tym terenie przez Gminę Rybno oraz umożliwi obserwacje ptaków przebywających na zbiorniku powstałym w skutek piętrzenia rzeki Wel w Grabaczu.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka