www.gminarybno.pl

Drukuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rybnie kwestowali z WOŚP w Warszawie

Opublikowano 2018-01-17 10:19:41. Artykuł wyświetlono: 551 razy.

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie to szkoła, której imię zobowiązuje do propagowania idei życzliwości i pracy dla innych. Placówka od 2002 r. wciela w życie zasady Szkoły Promującej Zdrowie – obecnie posiada Krajowy Certyfikat SPZ.

Cel i idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stała się społeczności szkolnej równie bliska. Dlatego od wielu lat przeszkoleni nauczyciele prowadzą cykliczne zajęcia z uczniami w ramach programu ,,Ratujemy i uczymy ratować” z wykorzystaniem sprzętu i pomocy otrzymanych od WOŚP, tj. fantomów, filmów instruktażowych, zeszytów ćwiczeń dla uczniów i atrap telefonów do praktycznej nauki wzywania pomocy. Istniejąca przy szkole drużyna harcerska ,,Leśne Duszki” czynnie włącza się w działania sztabu WOŚP już od wielu lat. W tym roku grupa harcerzy pod opieką pani Eweliny Frankowskiej wraz z harcerzami z Lidzbarka wyjechała do Warszawy, gdzie wzięła udział w kwestowaniu i w telewizyjnych relacjach na żywo, a inna grupa kwestowała na terenie Rybna i uczestniczyła w Finale WOŚP w Centrum Kultury.

Nadesłała: Bożena Dobrzyńska
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka