UWAGA ROLNICY!!!

Opublikowano 2019-03-25 10:17:25. Artykuł wyświetlono: 846 razy.

W związku z rozpoczynającym się sezonem prac polowych prosimy o uszanowanie i pozostawienie w dobrym stanie dróg publicznych które służą Nam wszystkim.

Zabrania się niszczenia dróg poprzez zasypywanie ich obornikiem i pozostawienie go do momentu aż „zmyje go deszcz”. W przypadku zabrudzenia drogi jakimikolwiek zanieczyszczeniami apelujemy o uprzątnięcie i doprowadzenie terenu do stanu akceptowalnego. Niedopuszczalne jest również zaorywanie dróg, oraz wszelkie czynności które zagrażają bezpieczeństwu osób korzystających z sieci drogowej. Wynikłe z tego tytułu wypadki i uszczerbki na zdrowiu grożą konsekwencjami związanymi z wypłacaniem odszkodowania osobom pokrzywdzonym, jak również wiążą się z odpowiedzialnością karną ze strony organów ścigania.

Ważne są również walory estetyczne Naszych miejscowości zważywszy na to, że Gmina Rybno jest rejonem atrakcyjnym turystycznie dbajmy o jej wizerunek!