www.gminarybno.pl

Drukuj

Wacław Karczewski odznaczony na sesji Rady Gminy Rybno

Opublikowano 2015-01-27 12:25:44. Artykuł wyświetlono: 1800 razy.

Na wtorkowej (27.01.2015 r.) sesji Rady Gminy Rybno odbyła się uroczystość odznaczenia medalem "Za zasługi dla obronności".

Medalem tym odznaczani są między innymi rodzice, których trzech lub więcej synów odbyło służbę w wojsku polskim. Decyzję o przyznaniu tego zaszczytnego medalu Panu Wacławowi Karczewskiemu podął Minister Obrony Narodowej. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Ostródzie ppłk Adam Basak, który odczytał treść decyzji Ministra Obrony Narodowej. Wraz z medalem wręczona została legitymacja.

Wyróżniony mieszkaniec Rybna otrzymał gratulacje od Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Rybno Andrzeja Kornackiego, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ostródzie ppłk Adama Basaka oraz obecnego na sesji Rady Gminy Rybno senatora Stanisława Gorczycy.

 

 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka