Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Opublikowano 2012-03-06 15:11:34. Artykuł wyświetlono: 2014 razy.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Olsztynie serdecznie zaprasza na turnusy rehabilitacyjne zorganizowane dla dzieci urodzonych pomiędzy 1997 a 2005 rokiem, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest uprawnione do świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników. Pierwszeństwo mają dzieci, na które przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wskazaniem do pobytu dzieci na turnusach z KRUS są wady postawy, choroby układu ruchu lub układu oddechowego.
Turnusy trwają 21 dni. Ze strony KRUS uczestnicy mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

W 2012 roku dla dzieci z naszego województwa przygotowano:

• 24 miejsca na turnusie dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu
    w terminie od 18 lipca do 7 sierpnia; całkowity koszt na jedno dziecko wynosi 240 zł

• 19 miejsc na turnusie dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS „Sasanka” w Świnoujściu
    w terminie od 11 sierpnia do 31 sierpnia; całkowity koszt na jedno dziecko wynosi 273 zł.

Wypełnione wnioski od zainteresowanych rolników o skierowanie dziecka na turnus, po uprzednim wypełnieniu skierowania przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, przyjmuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie oraz podległe Oddziałowi Placówki Terenowe, w terminie do 30 kwietnia 2012 r. Kwalifikacji dziecka do konkretnego ośrodka dokonuje Lekarz Inspektor Oddziału Regionalnego.

Wnioski można pobrać w Oddziale, Placówkach lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl Szczegółowe informacje na temat turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci, w tym wyjaśnienia dotyczące sposobu wypełniania wniosku o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny, można uzyskać w oddziale regionalnym KRUS w Olsztynie pod numerem telefonu
(89) 534-97-71 wew. 104 oraz na stronie internetowej KRUS.