www.gminarybno.pl

Drukuj

Warsztaty rozwijające kompetencje ICT

Opublikowano 2019-07-04 15:16:49. Artykuł wyświetlono: 467 razy.

Łatwość nauczania, radość tworzenia- tak można określić warsztaty rozwijające kompetencje ICT czyli warsztaty programowania i robotyki przy wykorzystaniu klocków edukacyjnych, które rozpoczęły się w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie w miesiącu maju i trwać będą do końca roku szkolnego 2019/2020.

Zajęcia odbywają się w ramach realizowanego w Gminie Rybno projektu „Szkoła na miarę” i weźmie w nich udział łącznie 70 uczniów.

Sprawne poruszanie się w środowisku nowych technologii to w dzisiejszych czasach kluczowa umiejętność. Nauka programowania uczy logicznego
i kreatywnego myślenia, precyzyjnego opisywania pomysłów konsekwentnego dążenia do celu czy pracy zespołowej. Są to kompetencje ponadczasowe, przydatne w wielu branżach, nie tylko tych związanych z informatyką.

Dlatego w klasach VII i klasie VIII dodatkowo odbywać się będą dla 3 grup warsztaty druku 3D z elementami projektowania. Drukarka 3D już czeka…
Warsztaty cieszą się bardzo dużą popularnością, a radość uczniów odzwierciedlają zdjęcia i filmiki.

Autor: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka