Wioski tematyczne – szkolenie

Opublikowano 2015-06-09 08:10:48. Artykuł wyświetlono: 2587 razy.

W dniach od 25 do 26 maja, w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbyło się szkolenie dla mieszkańców gminy Rybno pod hasłem – Wioski Tematyczne.

Szkolenie, które poprowadziła – Prezes Zarządu Nidzicki Fundusz Lokalny Barbara Margol miało na celu przygotować uczestników do założenia w swojej miejscowości stowarzyszenia – wioski tematycznej. Udział w szkoleniu wzięło 16 mieszkańców gminy Rybno, którzy między innymi mogli dowiedzieć się na czym polega partnerstwo lokalne oraz korzyści z nim związane , jak zwiększyć możliwość pozyskiwania zewnętrznego wsparcia oraz jak tworzyć trwałe mechanizmy rozwoju lokalnego. Uczestnicy szkolenia – „Wieś z pomysłem – pomysł na wieś” z Koszelew i Koszelewek mają już własny pomysł na stworzenie na ich terenie wioski tematycznej która możliwe, że będzie miała niepowtarzalną nazwę – „Kraina srebrnych łąk”.

Tekst i zdjęcie nadesłał: Sylwester Kasprowicz