WOŚP – padł rekord

Opublikowano 2019-01-16 07:50:30. Artykuł wyświetlono: 2561 razy.

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku w Gminie Rybno odbył się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nasi wolontariusze kwestowali w Rybnie, Hartowcu, Rumianie, Koszelewach, a także w Zwiniarzu i Rumienicy.

Łącznie zebrana kwota wyniosła 12 685 zł 49 gr., 15 euro 70 euro-centów, 2 funty, 32 pensy i 5 konihok. Jest to rekord w naszej gminie! W ubiegłym roku zebraliśmy 11 265 zł 18 groszy.

O godzinie 17:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Zgromadzonych gości przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Potem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rybnie zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Następnie trwały licytacje prowadzone przez Jarosława Rolkowskiego i Artura Makarewicza przeplatane z występami artystów. Na scenie wystąpili: Anna Bońkowska, Artur Makarewicz, Sławomir Jendraszek, Tomasz Kruszyński oraz harcerze.

W licytacji zebraliśmy 4 403 zł.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom: Agacie Karbowskiej, Weronice Sobocińskiej, Jarosławowi Rolkowskiemu, Agnieszce Rososińskiej, Karolinie Lelińskiej, Zofii Ślubowskiej, Julicie Loźniewskiej, Kacprowi Klimkowi, Mikołajowi Malinowskiemu, Sylwii Lewickiej, Jagodzie Sikorskiej, Wioletcie Ślubowskiej, Joannie Łukaszewskiej, Natalii Montowskiej, Dominice Labickiej, Arturowi Napiórkowskiemu, Oskarowi Drzewińskiemu, Natalii Kenskiej oraz Beacie Drzewińskiej.

Dziękujemy także darczyńcom, którzy przekazali gadżety na licytacje: Katarzynie i Piotrowi Chechłowskim, Malwinie Laskowskiej, Łukaszowi Głowackiemu, Agacie Wiśniewskiej oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno z Panią prezes Danutą Zdunek.

Kwoty zebrane w poszczególnych miejscowościach:
Rybno – 4 276 zł 64 gr. + 12 euro 20 euro-centów i 72 pensy
Hartowiec – 1 255 zł 52 gr. + 5 konihok
Rumian i Rumienica – 1 186 zł 39 gr + 1 funt i 60 pensów
Zwiniarz – 898 zł 26 gr.
Koszelewy – 665 zł 68 gr. + 3 euro i 50 euro-centów.

Źródło: CKB w Rybnie

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz