Wspólnie wysprzątali cztery sołectwa

Opublikowano 2022-05-04 08:52:48. Artykuł wyświetlono: 689 razy.

W piątek, 29 kwietnia 2022r. w Dębieniu, Truszczynach, Rumianie, Naguszewie i Groszkach mieszkańcy wspólnymi siłami podjęli się zadania Trash Challenge i zadbali o środowisko w swoich sołectwach.

Inicjatorem akcji był Grzegorz Januszewski – Radny Gminy Rybno i Sołtys sołectwa Dębień, którego wspomogli: Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie, Sołtysi – Piotr Chyrzyński i Maria Kozłowska wraz z mieszkańcami, Stowarzyszenie Dzieci Twardowskiego z Panią Prezes Anną Piątkowską na czele oraz grupa wspaniałych dzieci z czterech sołectw: Dębienia, Rumiana, Truszczyn i Naguszewa-Groszki.

Ponad 50 osób sprzątało śmieci na terenie pięciu miejscowości i podjęło się akcji organizowanej przez gminę Rybno – Trash Challenge 2022. Po wspólnej pracy organizatorzy zaprosili wszystkich na podsumowanie na placu przy boisku piłkarskim w Dębieniu. Na miejscu Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski rozdał dzieciom upominki, a później odbyło się wspólne ognisko z kiełbaskami, ciastem i napojami.
- Sołtys Grzegorz Januszewski dziękuje wszystkim za zaangażowanie w wspólne sprzątanie.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz