www.gminarybno.pl

Drukuj

Wycieczka rowerowa 'W zgodzie z naturą'

Opublikowano 2016-07-25 12:27:25. Artykuł wyświetlono: 1692 razy.

Dnia 23.07.2016r.o godz.14.00 odbyła się wycieczka rowerowa organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie wraz z Sołectwem Rybno. Dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Urzędu Gminy w Rybnie.

Trasa liczyła 18km i wiodła przez lasy Welskiego Parku Krajobrazowego „Błękitnym Szlakiem”. W wycieczce uczestniczyło 80 osób w tym seniorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno, turyści przebywający na naszym terenie oraz mieszkańcy gminy Rybno.

Wszystkim za udział w wycieczce bardzo serdecznie dziękuję.

Głównym celem wycieczki było:
- poznanie walorów krajoznawczo turystycznych gminy Rybno, rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody, rozwijanie sprawności fizycznej i umysłowej, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja zespołu. Na trasie wycieczki uczestnicy w kolejności zatrzymywali się przy czterech wyznaczonych punktach i pod kierunkiem p. Dominiki Kaczorowskiej, p. Tomasza Stepnowskiego, p. Mariusza Sękowskiego z Nadleśnictwa Lidzbark oraz p. Mirosława Szczepańskiego – nauczyciela biologii i j. angielskiego mogli dowiedzieć się o ciekawostkach tych miejsc. Za przekaz informacji i poświęcony czas serdecznie dziękuję.

Przystanki:
1. Rezerwat „ J. Neliwa”
2. „Bór Bagienny”
3. „ Biały Mostek”
4. Rezerwat „ Ostrów Tarczyński”

Po zaliczonych przystankach w miejscowości Wery nad J. Tarczyńskim na wszystkich czekała pyszna zupa, bigos, lody, kiełbaski, kawa, herbata. Dzięki uprzejmości p. Renaty i Jana Michalskich oraz Danuty i Jarosława Orzechowskich - rodzicom Jarka mogliśmy skorzystać z ich posesji oraz przygotowanego ogniska. Za wszystko serdecznie dziękuję, a wyśmienite racuchy p.Krystyny Gontarz były tak pyszne, że uczestnicy wycieczki proszą o przepis za okazaną pomoc też serdecznie dziękuję. Dziękuję harcerzom na czele z p. Wiolettą Ślubowską i Joanną Grzywacz za śpiewanie piosenek przy ognisku. W czasie biesiadowania i integracji odbył się konkurs wiedzowy dotyczący wiadomości z poszczególnych przystanków. Aktywność uczestników była bardzo imponująca. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali nagrody. Wśród uczestników również nagrodę otrzymał najstarszy oraz najmłodszy uczestnik wycieczki senior – p.Felicja Orzechowska, junior – Karol Lisowski- gratuluję. Po wspólnej integracji dalej ruszyliśmy w drogę. Na metę dojechaliśmy cali i zdrowi. Nad bezpieczeństwem czuwali: STRAŻ POŻARNA I POLICJA Z RYBNA oraz pielęgniarka p. Bożena Rozentalska.
Za okazaną pomoc dziękuję.

Dziękuję seniorom ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno za miły upominek
Dziękuję kierownikom kolumn za bezpieczne doprowadzenie grup do celu, p. Stasiowi Witkowskiemu za udostępnienie prądu, p. Jarkowi Rolkowskiemu za użyczenie sprzętu elektronicznego. Dziękuję p. Marii Raczyńskiej za miłą obsługę, a pracownikom hali za owocną współpracę.
Jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo dziękuję

Wspólna praca łączy. - Ulrich Parzany

Nadesłała: HANNA BEM - KIEROWNIK OSIR RYBNO
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka