Wystawa pt. 'Milcząc wołają'

Opublikowano 2016-03-24 11:48:12. Artykuł wyświetlono: 4011 razy.

21 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Rybnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Milcząc, wołają”.

Instalacja poświęcona jest Żołnierzom Wyklętym, którzy w latach 1944-1956 stali się ofiarami systemu komunistycznego oraz poszukiwaniom ich szczątków, prowadzonym w kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach.

Na wystawie obecni byli zaproszeni goście (przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, członkowie stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, nauczyciele), uczniowie i pracownicy szkoły oraz harcerze, którzy uświetnili spotkanie krótką częścią artystyczną. W tematykę wystawy wprowadził wszystkich zebranych dr Przemysław Wójtowicz - pracownik pionu naukowego IPN w Bydgoszczy. Wygłosił okolicznościową prelekcję, podczas której w interesujący sposób przybliżył zwiedzającym historię powojennej Polski.

Wystawa pt. „Milcząc, wołają” będzie gościła w ZS w Rybnie do ósmego kwietnia 2016 r.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania ( w godzinach pracy szkoły).

Źródło: Zespół Szkół w Rybnie