XLV sesja Rady Gminy Rybno

Opublikowano 2014-06-17 12:41:10. Artykuł wyświetlono: 1881 razy.

Informuję, że w dniu 25 czerwca 2014 r. o godz. 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno ul Lubawska 15 odbędzie się XLV sesja Rady Gminy Rybno.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad
  3. Ustalenie porządku obrad
  4. Przyjęcie protokołu z XLIV sesji Rady Gminy Rybno
  5. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Wójta Gminy Rybno.
  6. Prezentacja Pana Janusza Jurkiewicza przedstawiciela Firmy Agro Synteza na temat ochrony gleb.
  7. Absolutorium dla Wójta Gminy za 2013 rok:
    1. Przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Rybno za 2013 rok oraz sprawozdania finansowego.
    2. Przedstawienie informacji o stanie mienia komunalnego Gminy Rybno.
    3. Przedstawienie Uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Rybno sprawozdaniu z wykonania budżetu Gminy Rybno za 2013 rok.
    4. Przedstawienie Uchwały Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rybno z dnia 5 czerwca 2014r w sprawie zaopiniowania wykonania budżetu oraz wniosku dotyczącego absolutorium,
    5. Przedstawienie Uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rybno dotyczącego udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy.
    6. Debata.
    7. Podjęcie uchwał w sprawie:
      1. zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2013 rok,
      2. udzielenia Wójtowi absolutorium za 2013 rok.
  8. Podjęcie uchwał w następujących sprawach:
    1. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2020,
    2. zmian w budżecie Gminy Rybno na 2014 rok,
    3. zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie za rok 2013,
    4. Zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rybnie za rok 2013,
    5. wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w drodze bezprzetargowej i udzielenie bonifikaty od ceny nieruchomości,
    6. wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w drodze bezprzetargowej i udzielenie bonifikaty od ceny nieruchomości,
    7. nieodpłatnego nabycia nieruchomości przez Gminę Rybno,
    8. przyjęcia zmian do statutu Ekologicznego Związku Gmin ,,Działdowszczyzna”,
    9. współdziałania z innymi samorządami w celu grupowego zakupu energii elektrycznej.
  9. Wolne wnioski i zapytania.
  10. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady Gminy