XVII Bieg Niepodległości

Opublikowano 2014-11-12 12:37:24. Artykuł wyświetlono: 3247 razy.

XVII Bieg Niepodległości w Rybnie odbył się dniu 11 listopada 2014 r. Od wczesnych godzin przedpołudniowych w centrum miejscowości Rybno gromadzili się organizatorzy, biegacze, kibice i mieszkańcy Gminy Rybno, którzy chcieli uczestniczyć w sportowym uczczeniu 96 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ojczyzny. W tym czasie trwała również rejestracja uczestników i występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Hartowcu i Niepublicznego Gimnazjum w Hartowcu oraz z Przedszkola w Rybnie. Za przygotowany program artystyczny o tematyce patriotycznej zostały nagrodzone brawami i upominkami.

Rozpoczęcie obchodów odbyły się od okolicznościowych przemówień. Jako pierwsze na trasę "biegu otwarcia" wystartowały najmłodsze dzieci, które wraz z opiekunami zmagały się z 300 metrowym dystansem. W biegu tym pobiegło 84 dzieci, a wśród nich najmłodszy uczestnik biegu - 20 miesięczny Łukasz Chołaściński. W chwilę potem wystartował II bieg pod hasłem "Przegonić raka". Następnie rozpoczęły się biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych, gdzie na trasach o zróżnicowanym dystansie rywalizowało łącznie 256 osób. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali atrakcyjne nagrody (buty do biegania, koszulki firmowe) i pamiątkowe statuetki oraz nagrody od sponsorów. Natomiast na wszystkich zawodników i kibiców czekała gorąca grochówka podawana z kuchni polowej przez strażaków z OSP Rybno oraz dla dzieci frytki. Strażacka grochówka cieszyła się ogromnym powodzeniem i sumie wydano kilkaset porcji zupy. Najszybsi biegacze z Gminy Rybno otrzymywali nagrodę specjalną – buty sportowe.

Wójt Gminy Rybno Edmund Ligman dziękuje organizatorom, sędziom, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, strażakom z jednostek OSP w Dębieniu, Koszelewach, Rumianie, Rybnie, Żabinach, Truszczynach oraz sponsorom i wszystkim innym osobom, które wsparły organizację XVII Biegu Niepodległości w Rybnie.

ZAŁĄCZNIKI:

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem