www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Francja najlepsza w turnieju piłkarskim Euro Cup

Opublikowano 2021-06-14 08:58:52. Artykuł wyświetlono: 303 razy.

W niedzielę, 13 czerwca 2021 roku na orliku przy Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbył się pierwszy po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią, turniej piłki nożnej „Euro Cup 2020” o Puchar Prezesa GSZS Delfina Rybno – Jana Rozentalskiego.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które dzień przed zawodami zostały rozlosowane do czterech grup. Przedstawiamy wyniki grupowe:

Grupa A:
1. Francja 4 pkt. (2:0)
2. Polska 2 pkt. (0:0)
3. Hiszpania 1 pkt. (0:2)

Grupa B:
1. Ukraina 6 pkt. (7:1)
2. Czechy 3 pkt. (3:7)
3. Niemcy 0 pkt. (3:5)

Grupa C:
1. Macedonia 6 pkt. (9:0)
2. Włochy 3 pkt. (3:1)
3. Finlandia 0 pkt. (0:11)

Grupa D:
1. Chorwacja 4 pkt. (4:1)
2. Rosja 4 pkt. (3:2)
3. Holandia 0 pkt. (1:5)

Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów:
Francja - Rosja 8-0
Ukraina - Włochy 4-2
Macedonia - Czechy 4:2
Chorwacja - Polska 0:3

Półfinały:
Francja – Ukraina 3:1
Macedonia – Polska 0:0 (K 3:1)
Mecz o III miejsce: Ukraina – Polska 1:1 (K 0:1)

Finał: Francja – Macedonia 1:0

Podsumowania dokonali organizatorzy turnieju – przewodniczący grupy „W Rękach Młodych” Sylwester Kasprowicz, Prezes GSZS Delfina Rybno – Jan Rozentalski oraz goście, którzy wspierali dopingiem piłkarzy – Radny Gminy Rybno z Żabin Grzegorz Rozentalski oraz Prezes Stowarzyszenia „Żabianka” Mariusz Kryska. Najlepsze cztery drużyny otrzymały od organizatorów pamiątkowe puchary oraz medale.
Wyłonieni zostali także zawodnicy, którzy otrzymali nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec (7 bramek) – Bartosz Piórkowski (Francja)
Najlepszy bramkarz – Karol Mergalski (Macedonia)
Najlepszy zawodnik – Tomasz Kriezel (Francja)

- Dziękuję drużynom, zawodnikom i kibicom za wzięcie udziału w drugim turnieju o puchar Prezesa Delfina oraz grupie „W Rękach Młodych” za profesjonalną organizację zawodów. Do zobaczenia za rok - podsumowuje Jan Rozentalski.

- Pierwszy po pandemii turniej piłki nożnej w naszej gminie przechodzi do historii. 12 drużyn zaprezentowało wysoki poziom, a głodni gry najlepsi zawodnicy znaleźli się w finałach dzisiejszych zawodów. Gratulacje dla wszystkich zawodników i do zobaczenia na kolejnym turnieju – tym razem charytatywnym, który odbędzie się 11 czerwca ponownie w Żabinach – szczegóły już wkrótce! Dziękuję serdecznie osobom, które pomogły nam w organizacji: Dawidowi Boguskiemu (sędzia główny turnieju), Filipowi Pedynkowskiemu (obsługa techniczna turnieju), Agnieszce i Leszkowi Licznerskim za pomoc przy organizacji, Jarosławowi Rolkowskiemu za pomoc przy nagłośnieniu, Stowarzyszeniu „Żabianka” za zakup nowych siatek na bramki na boisku w Żabinach, a przede wszystkim wielkie podziękowania dla Prezesa – Janka Rozentalskiego za ufundowanie nagród. Dziękuję za dzisiejszy turniej i do zobaczenia za miesiąc – Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka