Żabiny: Teatr przy stoliku

Opublikowano 2017-02-23 07:40:40. Artykuł wyświetlono: 1113 razy.

W sobotę, 11 marca 2017r. w Szkole Podstawowej w Żabinach gościć będą aktorzy teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna.

Aktorzy w ramach projektu zaytutowanego "Teatr przy stoliku" przedstawią sztukę zatytułowaną "Pierwsza młodość". Teatr przy stoliku to oryginalna forma teatralna będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli czytanie dramatów z pełną aktorską interpretacją, aczkolwiek bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych oraz innych teatralnych atrybutów.

Sztuka, którą aktorzay zaprezentują w Żabinach, to komedia opowiadająca o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszki. "Pierwsza młodość" to kolejna "sztuka przy stoliku", jaką aktorzy olsztyńskiego teatru zaprezentują na terenie Gminy Rybno. Wcześniej występowali już w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie oraz w Koszelewach.