Żabiny: trwają prace związane z utworzeniem LCAS

Opublikowano 2019-03-04 10:13:35. Artykuł wyświetlono: 1330 razy.

Trwają prace budowlane związane z utworzeniem Lokalnego Centrum Aktywności Społecznej w Żabinach.

W chwili obecnej trwa rozbieranie pokrycia oraz konstrukcji dachu, murowanie ścian szczytowych oraz przygotowywanie do wykonania wieńca obwodowego. Kolejnym etapem prac będzie wykonanie nowego pokrycia dachu wraz z nową konstrukcją oraz wymiana stolarki okiennej wraz z ociepleniem.

Wykonawcą robót budowlanych jest Firma Ogólnobudowlana Hart-Bud Marek Kowalkowski z Hartowca.

Zgodnie z założeniami Lokalne Centrum Aktywności Społecznej pozwoli na wsparcie osób z terenów zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Rybno oraz świadczenie usług społecznych poprzez specjalne dopasowane plany aktywności w zależności od charakteru grupy odbywającej zajęcia.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w kwocie 901.047,80zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1.126.418,76zł.

Planowane zakończenie zadania do końca sierpnia 2019 r.