Żabiny: zajęcia z edukacji komunikacyjnej

Opublikowano 2021-02-26 09:02:11. Artykuł wyświetlono: 807 razy.

Uczniowie kl. 0 - III ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich wzięli udział w zajęciach opartych na ogólnopolskim programie edukacji komunikacyjnej „Autochodzik. Gotowi do drogi.”

Program ten ma na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego i samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Podczas zajęć z wykorzystaniem elementów zestawu Autochodzika uczniowie ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Ponadto wcielając się w rolę kierowcy i pieszego dzieci utrwalały posiadaną wiedzę o przepisach ruchu drogowego, numerach telefonów alarmowych oraz znakach drogowych. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które sprawiły im mnóstwo radości. Możliwość praktycznego sprawdzenia swojej wiedzy na mini miasteczku ruchu drogowego poprzez symulację różnych sytuacji panujących na drodze była dla nich nie tylko ciekawą lekcją, ale też znakomitą zabawą.

Nadesłała: Anna Kowalkowska