Zagospodarowanie działek przy ul. Sportowej

Opublikowano 2020-09-29 10:41:18. Artykuł wyświetlono: 1195 razy.

Gmina Rybno przedstawia wyjaśnienie nawiązując do dyskusji która, wywiązała się w związku z zagospodarowaniem działek na ul. Sportowej na cel placu zabaw.

Otwarta Strefa Aktywności zaplanowana do realizacji na działce nr 412/8 w roku 2020 ze względu na epidemię nie została zrealizowana, gdyż środki rządowe zostały przesunięte na walkę ze skutkami pandemii Covid 19. Miejmy nadzieję, iż zadanie dofinansowane z Rządowego Programu oraz z funduszu sołeckiego Sołectwa Rybno zostanie wznowione w przyszłym roku. Koszt całego zadania wynosi 100.000 tys. zł przy wkładzie funduszu sołeckiego w kwocie 25.000,00 zł. Działka oznaczona numerem 412/8 przeznaczona jest na utworzenie Otwartej Stefy. Zgodnie z regulaminem konkursu działka musi być niezabudowana jeśli cokolwiek na niej powstanie stracimy możliwość dofinansowania. Zatem racjonalne jest, aby przełożyć realizację tego zadania do momentu ponownego ogłoszenia konkursu.

W bieżącym roku z funduszu sołeckiego przeznaczono kwotę 34.517,02 zł na wykonanie placu zabaw. Działka nr 965 (przy przepompowni) spełnia wszelkie wymogi, aby powstał tam plac zabaw. Wszystkie zaplanowane urządzenia zmieszczą się na w/w działce zachowując wymagane strefy bezpieczeństwa. Istniejąca na tej działce przepompownia nie będzie kolidować z urządzeniami placu zabaw, jest ona nowoczesna, nie generuje negatywnych zapachów, posiada ogrodzenie oraz oświetlenie co jest dodatkowym atutem dla placu zabaw. W okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok plac zabaw będzie oświetlony a tym samym bardziej bezpieczny.

Poniżej przedstawiamy przykładową wizualizację Otwartej Strefy Aktywności dofinansowanej z Rządowego Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.