Zakończenie roku szkolnego Maturzystów 2020

Opublikowano 2020-04-27 15:54:01. Artykuł wyświetlono: 809 razy.

Dnia 24 kwietnia 2020 r. o godz. 11.00 uczniowie kl. III LO Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie pożegnali się ze szkołą. To zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe i inne niż zwykle.

W związku z pandemią koronawirusa i ograniczeniem działalności szkół maturzyści nie mogli spotkać się w szkole z wychowawczynią, nauczycielami i młodszymi kolegami. Ale nie mogło przecież zabraknąć uroczystości zakończenia roku szkolnego. Uczniowie spotkali się z wychowawczynią, p. Joanną Kruszyńską i dyrektorem szkoły, p. Ewą Golder zdalnie. Wykorzystując technologię informacyjną i dostępne komunikatory połączyliśmy się zdalnie i mogliśmy w ten sposób pożegnać się. W spotkaniu online uczestniczył także wójt gminy Rybno, p. Tomasz Węgrzynowski, który podziękował uczniom za trzy lata nauki i złożył im najlepsze życzenia na zbliżające się egzaminy maturalne i dalszą życiową drogę. P. dyrektor oraz wychowawczyni skierowały do uczniów serdeczne słowa gratulacji, podziękowań i życzenia na przyszłość. Podczas tego szczególnego spotkania padło wiele miłych słów wyrażających wzajemny szacunek i życzliwość. Maturzyści skierowali swoje podziękowania do wychowawczyni oraz p. dyrektor. Rodzice naszych abiturientów również byli obecni w czasie spotkania online. Także przedstawiciele rodziców skierowali do dyrekcji, wychowawczyni i wszystkich nauczycieli słowa wdzięczności.

Zakończenie roku szkolnego to dzień, kiedy uczniowie odbierają świadectwa. W tym roku maturzyści nie mogli osobiście odebrać świadectw ukończenia szkoły. Otrzymali je wirtualnie. Uczniowie z najwyższą średnią „odebrali” świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Najwyższe wyniki w nauce uzyskali: Kacper Kowalewski średnia ocen: 5,71; Iwona Staszyńska średnia ocen: 5,56; Aleksandra Zawadzka średnia ocen 5,47; Kinga Karbowska średnia ocen: 5,28. Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. P. dyrektor podziękowała za reprezentowanie szkoły w różnych konkursach, zawodach, uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych. Dla honorowych krwiodawców przygotowano również dyplomy i upominki. Wyrazy uznania trafiły do uczniów zaangażowanych w działania Szkolnego Koła PCK i Koła Wolontariatu.

Maturzyści odbiorą osobiście świadectwa, nagrody, upominki, podziękowania i dyplomy we wtorek 28.04. 2020r. od godz. 9.30. Wydawanie świadectw będzie przebiegać z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Jako podziękowanie i wspomnienie wspólnie spędzonych chwil, zamieszczamy taniec wykonany przez naszych maturzystów podczas balu studniówkowego – polonez połączony elementami walca i twista.

Wszystkim Abiturientom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy przysłowiowego „połamania piór” na egzaminie maturalnym , a także spełnienia marzeń i planów!

Nadesłała: Ewa Golder