www.gminarybno.pl

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Rybnie

Opublikowano 2015-07-02 12:42:56. Artykuł wyświetlono: 1675 razy.

W piątek, 26 czerwca w Zespole Szkół w Rybnie odbyło się zakończenie roku szkolnego 2014/15. Trzecioklasiści żegnali nauczycieli, a cała szkoła tego dnia pożegnała Jerzego Anczykowskiego – wieloletniego nauczyciela historii, który odszedł na emeryturę.

Uroczystość otworzyli trzecioklasiści z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie, którzy zatańczyli tradycyjnego poloneza – następnego większość z nich wykona za kolejne trzy lata na studniówce. Następnie dyrektor Zespołu Szkół, a jednocześnie przewodnicząca rady powiatu Działdowskiego – Magdalena Anczykowska poprowadziła ostatnie spotkanie z uczniami witając ich oraz składając najlepsze życzenia z okazji tej szczególnej uroczystości. Po krótkim wstępie wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski wręczył najlepszym uczniom – nagrody wójta gminy Rybno, a także życzył wszystkim bezpiecznych ale za to niezapomnianych wakacji.

Magdalena Anczykowska w trakcie uroczystości przekazała wszystkim informacje, że 26 czerwca to ostatni dzień w szkole nie tylko trzecioklasistów ale także wieloletniego nauczyciela historii – Jerzego Anczykowskiego, który wraz z końcem roku szkolnego odchodzi na emeryturę. Z tej okazji dyrektor Zespołu Szkół przedstawiła wszystkim biografię znanego wszystkim historyka. Następnie życzenia oraz kwiaty składali Jerzemu Anczykowskiemu nauczyciele, rada rodziców, wójt gminy Rybno oraz uczniowie.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowały klasy trzecie – z Gimnazjum oraz Szkoły Zawodowej. Uczniowie dziękowali swoim wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie oraz nauczanie przez ostatnie trzy lata. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz kwiatów i życzeń. Najlepsi uczniowie zostali przez swoich wychowawców nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami. Teraz przed nimi dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka