www.gminarybno.pl

Drukuj

Zakończenie warsztatów edukacyjnych

Opublikowano 2014-06-26 08:24:32. Artykuł wyświetlono: 1255 razy.

Zakończyła się seria warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z gminy Rybno, które odbyły się dzięki współpracy Wójta Gminy Rybno z Welskim Parkiem Krajobrazowym.

Uczestnicy ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy w ciągu 12 wyjazdów do siedziby parku w Jeleniu, mieli okazję bliżej poznać walory okolicy, zwiedzić Muzeum Przyrody i Muzeum Etnograficzne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się okazy zwierząt oraz urządzenia z gospodarstw rolnych i domowych, których już dzisiaj się nie używa. Wszyscy wzięli także udział w prowadzonych przez pracowników parku zajęciach warsztatowych o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Były one prowadzone aktywnymi metodami. Pozwoliły dzieciom utrwalić posiadane wiadomości i nabyć nowe. Po zajęciach grupy spędzały czas przy pieczeniu kiełbasek na ognisku ciesząc się przebywaniem na łonie natury.


Galeria zdjęć skojarzona z tekstem 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka