Drukuj

Zapaśnicza walka o medale

Opublikowano 2019-06-19 14:27:55. Artykuł wyświetlono: 1005 razy.

Koniec roku szkolnego był pracowity dla zawodników i zawodniczek klubu sportowego”Delfin” Rybno. W ostatnich dniach kwietnia odbył się w Olsztynie Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodzików i młodziczek w zapasach.

Najlepiej spisała się zawodniczka Maja Rozentalska, która zajęła 3 miejsce w kategorii wagowej 66 kg. O miejsca medalowe walczyły również Klaudia Świniarska i Paulina Uzarska. Po emocjonujących walkach zajęły ostatecznie 5 miejsce. W turnieju startowało przeszło 400 zawodników z Polski i Rosji. Także w kwietniu swoją rywalizację o wejście do finału Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży rozpoczęła Ewa Rozentalska. Po dwóch turniejach Pucharu Polski w Komornikach koło Poznania i w Karlinie zajęła ostatecznie 9 miejsce i zakwalifikowała się do finału. W dniach 1-3 maja w Staszowie koło Kielc odbyła się rywalizacja 14 najlepszych zawodniczek wyłonionych po eliminacjach. Pierwszy występ w tak poważnej imprezie, a w dodatku jako najmłodszy rocznik wśród kadetek przyniósł po ciężkich bojach ostatecznie 10 miejsce w Polsce. Sam udział w finale ogólnopolskim był nagrodą za kilka lat spędzonych na macie przez zawodniczkę. Mistrzostwa Polski LZS w Janowie Lubelskim były sprawdzianem dla chłopców z Delfina Rybno. Dwa piąte miejsca to dorobek wywalczony przez zawodników Karola Jelonka i Szymona Kozłowskiego.

Młodsi zawodnicy startowali również w Lubawie gdzie podczas Bałtyckiej Ligi młodzików w zapasach Kamil Bojarowski zajął 3 miejsce w kategorii wagowej 41 kg,

Podsumowanie startów w Ligach Wojewódzkich nastąpiło w dniu16 czerwca 2019 r w Warpunach. Tutaj zawodnicy reprezentowali swoje szkoły. Po czterech Turniejach przeprowadzonych w trakcie roku szkolnego zawodniczki Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Rumianie zajęły pierwsze miejsce w województwie, a chłopcy drugie ustępując nieznacznie uczniom z Lubawy. Pozostawili za sobą szkoły z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Elbląga, Kętrzyna, Karolewa, Rynu.

Pierwszego czerwca sekcja uczestniczyła w pokazach akrobatyczno gimnastycznych w Działdowie zorganizowanych z okazji Dnia Olimpijczyka w Szkole Podstawowej. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz przybyłych gości medalistów olimpijskich. W dniach 04-14.07.2019 r odbędzie się obóz kadry województwa dziewcząt i chłopców w Pieckach . Zakwalifikowanych zostało 10 zawodników z Klubu Delfin Rybno. Tam pod okiem trenerów prowadzących kadrę będą doskonalili swoje umiejętności zapaśnicze.

Od nowego roku szkolnego kilku zawodników i zawodniczki przechodzą do innych szkół. Chcąc podtrzymać zapasy w grupie kadetów i kadetek w Rybnie powstanie w tej grupie wiekowej sekcja zapaśnicza. Zawodnicy trenujący będą mogli dalej kontynuować naukę i uczęszczać na treningi zapaśnicze. Osoby które chcą rozpocząć przygodę od początku też mogą z tej oferty skorzystać.

Nadesłał: Mirosław Gajewski