Zapraszamy na Piknik Charytatywny dla Michasia z Koszelew

Opublikowano 2021-08-11 12:54:00. Artykuł wyświetlono: 501 razy.

Grupa młodzieży „W Rękach Młodych” oraz portal Serwis informacyjny – Syla zaprasza mieszkańców gminy Rybno na piknik charytatywny dla Michała z Koszelew, który odbędzie się w najbliższą niedzielę -= 15 sierpnia o godz. 15:00 na placu przy restauracji „Świtezianka” w Rybnie. Piknik charytatywny jest imprezą współtowarzyszącą – główną imprezą tego dnia będzie Piknik Rodzinny organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

- Michał w wieku 3 lat miał straszliwy wypadek, wypadł z okna po którym doznał uraz ośrodkowego układu nerwowego. Michał ma sparaliżowane cztery kończyny, nie widzi a na dodatek cierpi na przewlekłą niewydolność oddechową i padaczkę. Od momentu wypadku minęło już 13 lat i właśnie teraz nadszedł czas aby pomóc Michałowi oraz jego rodzinie. Chłopiec potrzebuje specjalistycznej windy aby mógł swobodnie wychodzić z domu na zewnątrz, a przede wszystkim do szkoły. Mama Michała jest po ciężkiej chorobie nowotworowej, jednakże ma w sobie mnóstwo energii i robi wszystko aby Michał miał jak najlepszą opiekę. Rodzice Michała otrzymali 50% dofinansowania (18 tysięcy) z programu PEFRON na specjalistyczną windę. Drugie tyle trzeba zebrać do 10 października. Zwracamy się do mieszkańców gminy Rybno o pomoc w zbiórce charytatywnej dla Michała. Czujemy, że tak jak to było w przypadku Filipa i tym razem wspólnymi siłami może nam się to udać. Dobro wraca z podwójną mocą! – z pozdrowieniami przewodniczący grupy młodzieży „W Rękach Młodych”, Sylwester Kasprowicz.

W programie:
- wodne kule
- dmuchane kule
- sumo kombinezony
- grochówka strażacka przygotowana przez OSP Rybno
- wolontariusze z Młodzieżowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszelewach
- przejażdżki motocyklami (mini zlot motocykli)
- przejażdżka Fiat 126p
- animacje dla dzieci