Zasady naboru do Przedszkola

Opublikowano 2016-02-29 13:44:00. Artykuł wyświetlono: 1383 razy.

Zasady naboru do Przedszkola w Rybnie na rok szkolny 2016/2017

Informacje ogólne

• Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
  • Od dnia 1 września 2016 r. dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.
  • Od 1 września 2016 r. dziecko w wieku 4 i 5 lat ma prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
  • Od dnia 1 września 2016 r. dziecko, które w 2016 r. kończy 6 lat, na wniosek rodziców, może także rozpocząć naukę w szkole podstawowej, jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2015/2016, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
  • Do przedszkola publicznego przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Rybno.

Rodzice/prawni opiekunowie dzieci już uczęszczających do przedszkola pobierają w przedszkolu deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017 i wypełnioną składają u dyrektora placówki w terminie do 22 lutego 2016r.

Jednocześnie są zobowiązani do podpisania umowy cywilno-prawnej na rok szkolny 2016/2017 w terminie od 12 kwietnia 2016 do 20 kwietnia 2016 do godziny 15:00.

Postępowanie rekrutacyjne:

• Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca jest prowadzone na wniosek rodziców/prawnych opiekunów.
  • Druk wniosku wraz ze stosownymi oświadczeniami będzie można otrzymać w przedszkolu /od dyrektora lub nauczycieli/.
  • We wniosku należy wskazać placówki uszeregowane według preferencji: od najbardziej preferowanej (pierwsze miejsce) do najmniej preferowanej (trzecie miejsce),
  • Wypełniony wniosek należy podpisać i złożyć w placówce pierwszego wyboru, wskazanej na pierwszym miejscu.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Rybno na rok szkolny 2016/2017 zawierający szczegółowe terminy dokonywania poszczególnych czynności określa Zarządzenie Nr 54/2016 Wójta Gminy Rybno z dnia 9 lutego 2016 r.