www.gminarybno.pl

Drukuj

Zawody Sportowe Warmia Mazury Senior Games 2012

Opublikowano 2012-08-20 12:59:01. Artykuł wyświetlono: 1293 razy.

Zawody Sportowe Warmia Mazury Senior Games 2012 odbędą się od 10 do 16 września 2012 roku na Warmii i Mazurach.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Warmińsko–Mazurskiego we współpracy z samorządami miast Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety.
Zawodnicy z całego świata wezmą udział w 11 dyscyplinach, na obiektach sportowych w:

  • Olsztynie - pływanie, żeglarstwo, piłka nożna, brydż sportowy, golf (Naterki)
  • Lidzbarku Warmińskim - lekka atletyka, tenis stołowy, badminton (Orneta)
  • Iławie - piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, tenis

Przewidziane są również imprezy towarzyszące dla zawodników oraz osób im towarzyszących.

Zawody Warmia Mazury Senior Games są formą sprostania rosnącym wymaganiom osób należących do pokolenia 45 + (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (siatkówka halowa, piłka nożna oraz tenis stołowy), prowadzących ciekawe, aktywne życie, poszukujących różnych możliwości samorealizacji oraz aktywnie włączających się w działalność społeczności lokalnej w dziedzinie sportu, zdrowia i rekreacji.
Celem zawodów jest integracja osób aktywnych poprzez upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz zachęcanie do uprawiania różnych dyscyplin sportowych niezależnie od wieku. Aktywność fizyczna wpływa bowiem na utrzymanie dobrej kondycji zdrowia fizycznego, psychicznego oraz ogólnego samopoczucia.
W imprezie uczestniczyć będą zawodnicy poprzedniej edycji, polonia amerykańska i europejska oraz polscy zawodnicy, którzy po raz pierwszy wezmą udział w przedsięwzięciu. Szacujemy, że w zawodach weźmie udział około tysiąca zawodników, którzy przyjadą tu z osobami towarzyszącymi. To oznacza, że na Warmię i Mazury w połowie września może przyjechać nawet 5 tysięcy sportowców i obserwatorów wydarzenia.

Szczegółowe informacje na stronie: www.seniorgames2012.pl
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka