www.gminarybno.pl

Drukuj

Zbiornik na deszczówkę

Opublikowano 2018-08-06 15:19:10. Artykuł wyświetlono: 378 razy.

Deszczówkę wykorzystujemy głownie do nawadniania ogrodów, dzięki temu oszczędzamy wodę wodociągową. Woda deszczowa jest darmowa, wystarczy zbiornik na wodę pod rynną, aby ograniczyć miesięczne rachunki związane z wodą.

Woda deszczowa jest bogata w substancje odżywcze i nie zawiera szkodliwych dla roślin pierwiastków, które zawiera ,,twarda” woda z wodociągów. Deszczówka jest roztworem słabych kwasów, przed wszystkim węglowego, pochodzącego z atmosfery, ma niskie pH – dzięki czemu nadaje się do podlewania wszystkich roślin. Deszczówka to woda miękka (niewielkie ilości wapnia i magnezu) o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia i jest silnie napowietrzona.

Zbiornik na deszczówkę został zainstalowany przy sali OSP w Rybnie.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka