Znajdź 'skarb' z GPS-em

Opublikowano 2013-11-27 14:05:27. Artykuł wyświetlono: 1837 razy.

Z przyjemnością proponujemy Państwu zapoznanie się z nową formą aktywnego spędzania wolnego czasu, jaką jest geocaching będący formą gry terenowej.

Geoaching jest to zabawa w szukanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest odnalezienie ukrytego w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Ważna jest również dla nich ochrona środowiska.

Dzięki pracownikom Welskiego Parku Krajobrazowego zwolennicy tej formy aktywnego wypoczynku mogą odnaleźć "skarby" także na terenie Gminy Rybno. Specjalne skrytki zlokalizowane są w trzech miejscach:

1. Akwedukt wodny wieś Koszelewy
  2. Grzyboparking 1
  3. Grzyboparking 2

Więcej informacji na temat geocachingu można znaleźć pod adresem www.geocaching.pl