www.gminarybno.pl

Drukuj

100-lecie Bitwy Warszawskiej - kalendarz wydarzeń

Opublikowano 2020-07-31 13:19:29. Artykuł wyświetlono: 302 razy.

Koncerty, premiery filmów, konkursy, wystawy - kilkadziesiąt wydarzeń w całym kraju, również w przestrzeni wirtualnej, widowisko multimedialne pod hasłem „1920. Wdzięczni Bohaterom” i wreszcie wielkie otwarcie długo wyczekiwanego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z instytucjami z całej Polski przygotowało kilkadziesiąt wydarzeń upamiętniających zwycięską Bitwę Warszawską.

W 100. rocznicę „Cudu nad Wisłą” w Warszawie odbędą się też tradycyjna defilada i piknik organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz widowisko balonowe.

Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew świata. Pod wspólnym hasłem #Wiktoria1920 w dziesiątkach miejsc i dzięki zaangażowaniu tysięcy Polaków upamiętnione zostanie to wielkie polskie zwycięstwo!

Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka