www.gminarybno.pl

Drukuj

Gmina Rybno pozyskała środki na realizację kolejnego projektu transgranicznego

Opublikowano 2023-03-02 08:59:27. Artykuł wyświetlono: 2232 razy.

W ramach IV naboru kapitału zalążkowego (Seed Money) Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 Gmina Rybno pozyskała 34.000,00 EUR, a łączna wartość projektu wynosi 40.000,00 EUR.

Środki te zostaną wykorzystane na realizację projektu pn.: „Innowacyjne rozwiązania zagospodarowania osadów ściekowych w małych oczyszczalniach ścieków”, który posłuży wypracowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie zielonej gospodarki i będzie możliwy do wdrożenia jako regularny projekt do realizacji i finansowania w ramach naboru Programu Południowy Bałtyk na lata 2021-2027. Realizacja projektu z udziałem kapitału zalążkowego przygotuje Gminę Rybno do pozyskania środków w projekcie regularnym w kwocie 5 mln EUR.

W ramach realizowanego projektu Gmina Rybno nawiąże współpracę z Beneficjentami, którzy są przedstawicielami instytucji naukowych, administracji publicznej i przedsiębiorstw z Rejonu Południowego Bałtyku. Działając w oparciu o doświadczenie Beneficjentów oraz wiedzę naukową zostaną wypracowane innowacyjne rozwiązania w zakresie zagospodarowania osadów ściekowych, które w przyszłości Gmina Rybno zamierza wykorzystać jako pionierskie. Na bazie wypracowanych praktyk będą mogły się także rozwijać inne samorządy i przedsiębiorstwa.

Więcej informacji można znaleźć w poniższym linku:

https://southbaltic.eu/-/4th-seed-money-call-projects-have-been-selected-for-funding

Powiązane artykuły:

Obszar wsparcia przedstawia poniższa mapa.
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst