www.gminarybno.pl

Drukuj

Projekt 'Bezpieczna Gmina Rybno'

Opublikowano 2017-09-05 07:59:30. Artykuł wyświetlono: 9315 razy.

Informujemy, iż rozpoczęła się realizacja programu pod nazwą "Bezpieczna Gmina Rybno". Projekt ten jest realizowany w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Rybno, w szczególności dzieci, młodzieży i osób starszych poprzez prowadzenie edukacji dla bezpieczeństwa i profilaktyki w szczególności w zakresie stosowania substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, w ruchu drogowym, ochrony mienia oraz promocja zachowań pozytywnych

W programie biorą udział wszystkie szkoły Gminy Rybno we współpracy z posterunkiem Policji, OSiRem, Biblioteką oraz organizacjami pozarządowymi.

W ramach realizacji programu:

  • odbędą się debaty o bezpieczeństwie,
  • zorganizowany zostanie festyn rodzinny
  • odbędą się warsztaty, spotkania ze specjalistami, szkolenia dla uczniów, nauczycieli, rodziców, osób starszych w zakresie profilaktyki oraz poprawy bezpieczeństwa
  • przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami

Program potrwa do 31 grudnia br.

Powiązane artykuły:

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst