www.gminarybno.pl

Drukuj

Festyn Rodzinny rozpoczynający projekt Bezpieczna Gmina Rybno

Opublikowano 2017-09-27 14:09:51. Artykuł wyświetlono: 1019 razy.

Dnia 23 września 2017r. odbył się Festyn Rodzinny rozpoczynający projekt Bezpieczna Gmina Rybno realizowany w ramach programu zwalczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Festyn został uroczyście otwarty przez wójta Gminy Rybno pana Tomasza Węgrzynowskiego oraz inspektora oświaty panią Wiesławę Wróblewską, którzy przybliżyli cele tego projektu. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski. Dyrektorom szkół zostały wręczone kaski rowerowe i kamizelki odblaskowe dla dzieci. Po części oficjalnej rozpoczął się spacer grupy miłośników chodzenia z kijami Nordic Walking. Dzieci mogły skorzystać z najróżniejszych atrakcji: urządzeń dmuchanych, malowania twarzy, walki w dmuchanych rękawicach bokserskich, przeciągania liny, puszczania baniek i wielu innych zabawach z animatorami. Dodatkowo przez cały czas trwania festynu mogły zdobywać atrakcyjne nagrody, biorąc udział w quizach o bezpieczeństwie. Odbyły się też konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i konkurs plastyczny „Bezpieczna Gmina Rybno”. Prowadzone były także rodzinne konkursy sportowe, w których istotną umiejętnością oprócz sprawności fizycznej była umiejętność współpracy. W czasie festynu odbywały się pokaz pracy psa policyjnego i technik interwencji policyjnej, pokaz straży pożarnej, ratowników medycznych oraz sekcji zapaśniczej z Lubawy. Widownia mogła podziwiać artystów prezentujących swoje talenty wokalne, aktorskie oraz iluzjonistę. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy realizacji festynu.
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka