Dzieci i młodzież pobiegła w Święto Niepodległości

Opublikowano 2021-11-15 12:00:42. Artykuł wyświetlono: 966 razy.

W czwartek, 11 listopada 2021r. o godz. 11:00 na stadionie sportowym w Rybnie odbył się XXIV Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie we współpracy ze Starostwem Działdowskim, Gminą Rybno, Gminną Biblioteką Publiczną w Rybnie oraz firmą chiptiming.pl . Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego oraz po rozstrzygnięciu XI biegu pn. „Przegonić Raka” organizatorzy zaprosili rodziców wraz z najmłodszymi dziećmi do wzięcia udziału w symbolicznym biegu, w którym do pokonania był dystans 100 metrów. Rodzice na mecie dekorowali swoje pociechy medalami, a organizatorzy dodatkowo przygotowali dla każdego dziecka upominek.
Następnie odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży.

Przedstawiamy klasyfikację końcową:

400 metrów, chłopcy 7-8 lat:
1. Maciej Sękowski (Rybno)
2. Bazyli Jabłonowski (Zwiniarz)
3. Marcel Zawadzki (Tuczki)

400 metrów, dziewczyny 7-8 lat:
1. Róża Gryszpanowicz (Nowa Wieś)
2. Ola Perowicz (Rybno)
3. Natalia Romanowska (Żabiny)

400 metrów, chłopcy 9-10 lat:
1. Hubert Górski (Rybno)
2. Damian Romanowski (Żabiny)
3. Tomasz Duchna (Działdowo)

400 metrów, dziewczyny 9-10 lat:
1. Maja Budniak (Władysławowo)
2. Zuzanna Budniak (Władysławowo)
3. Ola Rozwadowska (Żabiny)

800 metrów, chłopcy 11-12 lat:
1. Grzegorz Duchna (Działdowo)
2. Jakub Kowalczyk (Zwiniarz)
3. Jakub Góralski (Gdynia)

800 metrów, dziewczyny 11-12 lat:
1. Maja Kanicz (Lubawa)
2. Nikola Wandzlewicz (Rybno)
3. Antonia Popp (Rybno)

800 metrów, chłopcy 13-14 lat:
1. Daniel Zawadzki (Tuczki)
2. Wiktor Karbowski (Rybno)
3. Ksawery Machulski (Rybno)

800 metrów, dziewczyny 13-14 lat:
1. Ola Kanicz (Lubawa)

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali na mecie od organizatorów pamiątkowe medale oraz upominki. Dla najlepszych zawodników dodatkowo czekały statuetki oraz nagrody rzeczowe, które wręczali: Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Etatowy Członek Zarządu Starostwa Powiatowego – Janusz Kaczmarek, Sekretarz Urzędu Gminy w Rybnie – Jolanta Jendrycka, Skarbnik Urzędu Gminy w Rybnie – Zdzisława Kanicz oraz Radni Gminy Rybno: Adam Bochno i Bogdan Wantowski. Wyniki oraz statystyki na stronie www.chiptiming.pl . Patronat medialny XXIV Biegu Niepodległości objął: Serwis informacyjny – Syla (Sylwester Kasprowicz), Moje Działdowo (Marcin Ostrowski) oraz Radio7.

Przedstawiamy sponsorów XXIV Biegu Niepodległości w Rybnie:
- Urząd Marszałkowski w Olsztynie
- Starostwo Powiatowe w Działdowie
- Gmina Rybno
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie
- Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie
- Kopalnia Kruszyw Drogowych i Żwiru „DIREX”
- Firma „KIM” z siedzibą w Gralewie
- Restauracja „Świtezianka”, Maria Raczyńska
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TRUX-BUD
- Sklep z Art. Malarskimi, Adam Malinowski
- Bank Spółdzielczy w Rybnie
- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „EWITA”, Dawid Karbowski
- ZAPORSAD, Łukasz Zapora z Tuszewa
- Market Lewiatan, Paweł Tanasiewicz

Kierownik OSiR-u w Rybnie – Hanna Bem dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się i zaangażowali w organizację XXIV Biegu Niepodległości w Rybnie. Podziękowania dla mieszkańców gminy Rybno, zawodników, współorganizatorów, sponsorów, obsługi Ośrodka Sportu, strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rybno, opieki medycznej i policji. Serdeczne dzięki i do zobaczenia za rok.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz