www.gminarybno.pl

Drukuj

Wyjazd młodzieży z Gminy Rybno do partnerskiej Gminy Heiden

Opublikowano 2023-09-27 14:38:15. Artykuł wyświetlono: 207 razy.

30 września 2023r. rozpocznie się realizacja projektu “Poznajmy się lepiej! - spotkanie z gminą partnerską”. W ramach projektu 17 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. bp. Jana Chrapka w Rybnie wraz z opiekunkami – p. Ewą Golder i p. Magdaleną Gryszpanowicz wyjadą do Heiden (Niemcy).

Wyjeżdżamy już w piątek 29.09.2023r wcześnie rano, aby od soboty realizować projekt. Podczas pobytu w Niemczech uczniowie zaprezentują postać Mikołaja Kopernika – w związku z obchodzonym w Polsce Rokiem Kopernika. W spotkaniach z młodzieżą niemiecką przedstawią także podstawowe informacje o Polsce i naszej gminie. Młodzież niemiecka opowie o Niemczech, gminie Heiden i święcie Zjednoczenia Niemiec. Wspólnie będziemy śpiewać piosenki w różnych językach i organizować gry i zabawy służące lepszemu poznaniu się. Celem pobytu w Heiden jest poznanie gminy partnerskiej i doskonalenie umiejętności języków uczniów naszego liceum.

Uczniowie będą mieszkać u rodzin niemieckich, co jeszcze bardziej przyczyni się do poznania mieszkańców Heiden i umożliwi posługiwanie się językiem niemieckim w naturalnych warunkach.

Wyjazd do naszej gminy partnerskiej został dofinansowany przez POLSKO-NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻY - organizację, której celem jest integracja młodzieży z Polski i Niemiec.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst