www.gminarybno.pl

Drukuj

Naturalnie zupa- odsłona pierwsza

Opublikowano 2023-08-21 12:23:47. Artykuł wyświetlono: 214 razy.

21 sierpnia w Rumianie odbyły się dożynki połączone z odpustem parafialnym oraz inauguracją obchodów jubileuszu 300- lecia konsekracji kościoła w Rumianie.

Koło Gospodyń z Dębienia w ramach realizacji zadania pod nazwą „Naturalnie zupa”, które zostało zrealizowane w ramach przyznanej pomocy finansowej przez Samorząd Województwa Warmińsko- Mazurskiego w konkursie „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich” w 2023r., przygotowało dla gości dwie zupy- tradycyjną mazurską karmuszkę oraz zupę rybną ze swojskim makaronem. Poza tym na stoisku KGW Dębień gościł bigos, smalec, ciasta oraz lemoniady smakowe.

To pierwsza z cyklu imprez zaplanowanych w ramach realizacji zadania pn. „Naturalnie zupa”.

W ramach pomocy finansowej przyznanej przez Samorząd Województwa zakupiono: namiot 3m x 3m, namiot 5m x 10m, stoły i ławki drewniane- 6 kompletów, grill gazowy oraz termos 15l.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst