Dzień Dziecka w Truszczynach

Opublikowano 2023-06-05 10:56:15. Artykuł wyświetlono: 709 razy.

W czwartek, 1 czerwca 2023r. o godz. 16:00 na placu przy altanie wiejskiej w Truszczynach odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Sołtys wsi – Marię Kozłowską, Radę Sołecką oraz Ochotniczą Straż Pożarną.

Imprezę otworzyła sołtys – Maria Kozłowska, która powitała wszystkich mieszkańców, dzieci oraz przybyłych gości. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji tj. wodne kule, suchy basen z kulkami, dmuchane kule, plecenie warkoczyków, gry i zabawy z nagrodami, grilla i ognisko z kiełbaskami i kaszanką, mnóstwo pysznego jedzenia oraz słodkości.

Życzenia składali dzieciom oprócz organizatorów goście: Ks. Proboszcz Parafii Zwiniarz – Paweł Figurski, Sekretarz Urzędu Gminy w Rybnie – Jolanta Jendrycka oraz Świnka Peppa, która dodatkowo przyniosła ze sobą cukiereczki.

Podczas festynu na dzieci czekały upominki przygotowane przez Roberta Szaja, Prezesa Fundacji Nicolaus Copernicus oraz nagrody w konkursach zakupione ze środków funduszu sołeckiego. Dodatkowo upominki dostarczył też etatowy członek zarządu Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek. Wodne i dmuchane atrakcje ufundowała Ochotnicza Straż Pożarna w Truszczynach.

- Dziękuję serdecznie druhom z OSP Truszczyny, radzie sołeckiej oraz mieszkańcom sołectwa Truszczyny, którzy pomogli przy organizacji dzisiejszego pikniku. Było wiele atrakcji, a radość i uśmiechy na twarzach dzieci mówią same za siebie, impreza była udana – podsumowuje festyn sołtyska, Maria Kozłowska.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia wykonała Izabela Cichorska.