www.gminarybno.pl

Drukuj

Bezpieczna droga do szkoły

Opublikowano 2017-09-27 12:39:24. Artykuł wyświetlono: 1493 razy.

W dniach 20- 21 września br. w klasach pierwszych wszystkich szkół podstawowych naszej Gminy odbyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana w ramach projektu „Bezpieczna Gmina Rybno”.

Celem akcji było przekazanie najmłodszym dzieciom wiedzy nt. bezpiecznego poruszania się na drogach oraz uświadomienie konieczności noszenia odblasków. W akcji brali udział policjanci z posterunku w Rybnie, którzy w sposób interesujący i praktyczny omawiali zasady ruchu drogowego. Uczniowie otrzymali od Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego oraz policjantów opaski odblaskowe, które przyczynią się do poprawy widoczności dzieci w drodze do i ze szkoły.

Zakup opasek został sfinansowany ze środków programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.
 
 
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka