Szkoła w Rybnie otrzymała dofinansowanie

Opublikowano 2024-10-18 13:17:18. Artykuł wyświetlono: 159 razy.

We wrześniu bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie otrzymała 8000 zł dofinansowania w ramach realizacji ekologicznego projektu ze środków publicznych WFOŚiGW w Olsztynie.

Kształtując świadomość proekologiczną naszych uczniów i rodziców, realizujemy projekt pt. "Czystym powietrzem oddychamy, zdrowe płuca mamy".

Na wrześniowym zebraniu z rodzicami wychowawcy klas przedstawili prezentację multimedialną pt. "Palenie śmieci w piecu - skutki i zagrożenia" oraz zapoznali rodziców z aplikacją mobilną "Jakość Powietrza w Polsce" Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Kolejnym działaniem był zakup i montaż w toaletach szkolnych nowoczesnych lamp z czujnikiem ruchu. Dzięki temu obniżymy rachunki za zużycie prądu w naszej szkole. Zakupiliśmy również profesjonalne pomoce edukacyjne, z których uczniowie korzystają na lekcjach fizyki, geografii oraz zajęć robotyki. W listopadzie odbędzie się konkurs plastyczny dla klas I-III pt.”Zaprojektuj park w Rybnie” oraz konkurs dla starszych uczniów na najciekawszy klip pt.”Lodówka nie musi być zapełniona po brzegi”. Nagrody dla zwycięzców zostały również zakupione z otrzymanego dofinansowania.

Mamy nadzieję, że nasze działania zwiększą świadomość ekologiczną naszej społeczności szkolnej oraz poprawią jakość powietrza w Gminie Rybno.

Nadesłała: Elżbieta Mederska