www.gminarybno.pl

Drukuj

'Hartowanie na j. Hartowieckim'

Opublikowano 2019-09-23 08:03:02. Artykuł wyświetlono: 895 razy.

Powoli dobiegają końca warsztaty żeglarskie „Zahartowani” finansowane ze środków projektu „Razem bezpieczniej. Bezpieczna Gmina Rybno”. Czas więc było zweryfikować nabyte w trakcie zajęć umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Cóż może tego dokonać, jak nie wyjście na spotkanie z żeglarską przygodą podczas zawodów. 21 września 2019 r. na jeziorze Hartowieckim odbyły się Otwarte Regaty Żeglarskie w klasie „Optymist” o Puchar Wójta Gminy Rybno pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. W sportowe szranki obok wspomnianych wyżej „zahartowanych warsztatowców” stanęli także uczestnicy żeglarskich obozów letnich organizowanych w Hartowcu w latach 2016-19. Zawody połączyły ze sobą trzy pokolenia, gdyż uczestnikom towarzyszyli ich rodzice oraz dziadkowie. Wśród gości znaleźli się Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Kierownik Oświaty Gminy Rybno Wiesława Wróblewska, Wiceprzewodniczący Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Jacek Krzekotowski , Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji Hanna Bem. Kierownikiem zawodów był Maciej Bochenek, zaś komisję sędziowską tworzyli; Zenon Laskowski , Grażyna Wiergowska i Bogusław Łukwiński.

Warunki jakie stworzyła aura okazały się być wymagające i w najmłodszej grupie „Żaczków” tylko dwójka wygrała z silnym wiatrem: Bartek Kowalewski – I miejsce , Mateusz Dutkowski – II miejsce. Wśród starszych w kategorii dziewcząt na podium stanęły : Laura Zawadzka (I), Oliwia Jabłońska (II) i Łucja Szczepańska (III), zaś w kategorii chłopców : Dawid Markuszewski (I), Antoni Suchocki (II) i Filip Orłowski (III). Na szczęście w walce z pogodą pomagały radość i optymizm uczestników regat oraz gorące napoje, ciasto kiełbaski prosto z ogniska przygotowane przez rodziców, nauczycieli i sympatyków Szkoły Podstawowej im . Marii Konopnickiej i UKS „Szuwarek w Hartowcu.

Po raz kolejny okazało się, że wychowanie przez sport, to jeden z bardzo ważnych fundamentów kształtowania przyszłych , zdrowych i mądrych i wartościowych pokoleń. Sport uczy przegrywać, a więc doskonale przygotowuje charakter młodego człowieka, by radzić sobie w trudnych sytuacjach. Na „łajbie” nie ma też miejsca na wirtualną, smartfonową, czy komputerową rzeczywistość. Za to jest to czas spotkań z rówieśnikami, radości że wspólnie spędzonego czasu, pozytywnych emocji wzbudzonych w starciu z żywiołem i duchu rywalizacji fair-play.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka