www.gminarybno.pl

Drukuj

Żabiny: Paraolimpijczycy z wizytą w szkole

Opublikowano 2019-12-17 08:12:24. Artykuł wyświetlono: 650 razy.

W poniedziałek, 9 grudnia 2019r dzięki uprzejmości Pana Roberta Szaja - Dyrektora Generalnego Polskiej Fundacji Paraolimpijskiej oraz producenta filmowego, Szkoła Podstawowa im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach mogła gościć dwójkę niezwykłych ludzi, którzy swą postawą życiową, determinacją w dążeniu do celu i wytrwałością w pokonywaniu własnych barier są niewątpliwie wzorem do naśladowania i inspiracją zarówno dla naszych uczniów, jak i dla nas dorosłych.

Było to niepowtarzalne spotkanie z dwójka Paraolimpijczyków: Panią Katarzyną Rogowiec- paraolimpijką, narciarką biegową, ekonomistką, działaczką społeczną, kandydatką do Parlamentu Europejskiego w wyborach w roku 2014r. wielokrotną mistrzynią i wicemistrzynią Świata w biegach narciarskich i biatlonie oraz Panem Grzegorzem Plutą – szermierzem, zdobywcą wielu medali Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Pucharów Świata, złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Goście opowiedzieli o swoim życiu, zmaganiach z niepełnosprawnością, sukcesach w sporcie i życiu osobistym. Robert Szaj zaprezentował wystawę swoich zdjęć, zatytułowaną „ W drodze do Tokio”. Te piękne fotografie opowiadają wspaniałą historię o wyczynach sportowców z niepełnosprawnością i pokazują prawdziwe emocje ludzi z ogromną pasją. Autor fotografii uchwycił walkę o zwycięstwo, zmagania z własnymi słabościami, radość sukcesu, dobre emocje i niesamowitą energię płynącą ze sportowej rywalizacji. Było to dla bardzo cenne spotkanie, które stało się dla większości impulsem do przewartościowania własnego życia. Uczniowie słuchali gości z wielkim zaciekawieniem. Mamy nadzieję, że wizyta zaowocuje większą aktywnością fizyczną uczniów, ale też tolerancją i uznaniem dla osób niepełnosprawnych, którym niestety czasem łatwiej pokonać jest własne słabości niż niezrozumienie i brak akceptacji ze strony społeczeństwa.

Nadesłała: Dyrektor SP Żabiny – Magdalena Czarnomska
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka