www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Bezpieczna Gmina dla seniorów

Opublikowano 2017-11-14 10:40:24. Artykuł wyświetlono: 1620 razy.

W ramach realizacji projektu „Bezpieczna Gmina Rybno” seniorzy z naszej Gminy uczestniczyli w dwóch szkoleniach – w zakresie pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego korzystania z internetu.

Pierwsze zajęcia, dzięki życzliwości Pani Dyrektor oraz załogi karetki pogotowia, odbywały się w ośrodku zdrowia w Rybnie. Oprócz wiedzy teoretycznej, uczestnicy warsztatów odbyli praktyczne ćwiczenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Drugie szkolenie przeprowadził p. Sylwester Kasprowicz, reprezentujący grupę „W rękach młodych”. W trakcie zajęć podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w korzystaniu z Internetu, w tym z mediów społecznościowych, zwracając uwagę na zagrożenia wynikające z niewłaściwego użytkowania np. Facebooka.

Projekt „Bezpieczna Gmina Rybno” stawia na międzypokoleniowość i współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Gminy w różnych obszarach życia społecznego. Dlatego tak ważne jest, by różne pokolenia uczyły się od siebie wzajemnie i uzupełniały, a także integrowały.
Kolejne działanie skierowane do seniorów będzie poświęcone tematyce wyłudzeń i sposobów, jakimi dziś posługują się złodzieje.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka