www.gminarybno.pl

Drukuj

Podczas pikniku zebrali ponad 5 tyś dla Michałka z Koszelew

Opublikowano 2021-08-19 09:48:17. Artykuł wyświetlono: 1858 razy.

W niedzielę, 15 sierpnia 2021r. o godz. 15:00 na placu przy restauracji Świtezianka odbył się Piknik Charytatywny zorganizowany przez grupę młodzieży „W Rękach Młodych” we współpracy z Gminą Rybno, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybnie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Rybnie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Koszelewach.

W tym dniu odbyła się także główna impreza – piknik rodzinny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Tego dnia organizatorzy przygotowali dla mieszkańców gminy Rybno mnóstwo atrakcji – a wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup specjalistycznej windy dla chorego Michała z Koszelew.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie przygotowała pyszną strażacką grochówkę oraz bigos, a także dla każdego chętnego „przejażdżkę” łodzią ratowniczą po jeziorze Zarybinek. Kamil Gutkowski w Rybnie oraz motocykliści z Markiem Uzarskim na czele wspomogli akcję możliwością „przejażdżki” atrakcyjnymi motorami oraz fiatem 126p. Radny Gminy Rybno – Dariusz Karbowski wspomógł piknik charytatywny kajakami oraz możliwością pływania po jeziorze wzdłuż i wszerz. Grupa „W Rekach Młodych” przygotowała ognisko z kiełbaskami oraz możliwość skorzystania z wodnych i dmuchanych kul. Nad wszystkim czuwali wolontariusze z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Koszelewach wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszelewach.

A tak wyglądała zbiórka:
Ochotnicza Straż Pożarna w Rybnie: 2267,50 zł oraz 1 dolar
W Rękach Młodych: 1296,84 zł
Kule Wodne: 1067 zł
Ochotnicza Straż Pożarna w Koszelewach: 730,82 zł
Łącznie: 5362,16 zł i 1 dolar

- Serdeczne podziękowania dla organizatorów, współorganizatorów, wolontariuszy oraz mieszkańców gminy Rybno, którzy licznie przybyli na piknik rodzinny połączony z piknikiem charytatywnym. Zebraliśmy ponad 5 tysięcy złotych na specjalistyczną windę dla Michałka. Wynik zbiórki nas miło zaskoczył i jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę oraz pomoc. Podziękowania dla strażaków z OSP Rybno oraz OSP Koszelewy – bez was ta impreza by się nie udała – jesteście wielcy! Podziękowania dla Kamila Gutkowskiego, Dariusza Karbowskiego oraz Marka Uzarskiego i kolegów, którzy podzielili się w tym dniu swoimi maszynami i sprzętem rekreacyjnym! Dziękuję serdecznie wolontariuszom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Koszewach – Karolinie Wrombel, Nikoli Lewandrowskiej, Klarze Kuczyńskiej i Izabeli Tara. Dziękuję darczyńcom, którzy wsparli nas kiełbaskami, drewnem, soczkami, batonami, wodą i colą: Annie Witkowskiej (Biedronka), Mariusz Kalinowski (Mariusz-Drewno), pracownikom sklepu „ELZEN” w Koszelewach, Kierowniczce OSiR-u w Rybnie Hannie Bem oraz Wójtowi Gminy Rybno – Tomaszowi Węgrzynowskiemu. Dziękuję moim niezawodnym członkom grupy „W Rękach Młodych” za sprawne koordynowanie projektu: Zuzannie Knozowskiej, Łukaszowi Piórkowskiemu, Pawłowi Kaczmarskiemu i Piotrowi Zabłotnemu. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli i wsparli akcję. – podsumowuje piknik charytatywny przewodniczący grupy „WRM”, Sylwester Kasprowicz.

- Michał w wieku 3 lat miał straszliwy wypadek, wypadł z okna po którym doznał uraz ośrodkowego układu nerwowego. Michał ma sparaliżowane cztery kończyny, nie widzi a na dodatek cierpi na przewlekłą niewydolność oddechową i padaczkę. Od momentu wypadku minęło już 13 lat i właśnie teraz nadszedł czas aby pomóc Michałowi oraz jego rodzinie. Chłopiec potrzebuje specjalistycznej windy aby mógł swobodnie wychodzić z domu na zewnątrz, a przede wszystkim do szkoły. Mama Michała jest po ciężkiej chorobie nowotworowej, jednakże ma w sobie mnóstwo energii i robi wszystko aby Michał miał jak najlepszą opiekę. Rodzice Michała otrzymali 50% dofinansowania (18 tysięcy) z programu PEFRON na specjalistyczną windę. Drugie tyle trzeba zebrać do 10 października. Zwracamy się do mieszkańców gminy Rybno o pomoc w zbiórce charytatywnej dla Michała. Czujemy, że tak jak to było w przypadku Filipa i tym razem wspólnymi siłami może nam się to udać. Dobro wraca z podwójną mocą! – z pozdrowieniami przewodniczący grupy młodzieży „W Rękach Młodych”, Sylwester Kasprowicz.

Link do zbiórki dla Michałka: www.zrzutka.pl/z/pomocdlamichalkakoszelewy

Zdjęcia: Zuzanna Knozowska; Tekst: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst