Hartowiec: Konferencja podsumowująca projekt transgraniczny

Opublikowano 2022-10-27 08:11:13. Artykuł wyświetlono: 873 razy.

W dniu 25.10.2022 r. w Hartowcu odbyła się konferencja podsumowująca projekt PR/1/007/2018 współfinasowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa dotyczący rozbudowy kanalizacji sanitarnej do miejscowości Dębień i Hartowiec w Gminie Rybno.

W spotkaniu uczestniczyło wielu gości, w tym m.in. p. Bogusława Orzechowska – Senator RP, p. Elżbieta Gelert – Posłanka RP, p. Tomasz Węgrzynowski – Wójt Gminy Rybno, p. Lidia Wójtowicz – Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele Wspólnego Sekretariatu Technicznego, Przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dyrektor SP w Hartowcu wraz z delegacją uczniów.

Podczas spotkania podsumowano realizację projektu, w tym przedstawiono informacje dotyczące rozbudowy kanalizacji sanitarnej do miejscowości Dębień i Hartowiec w Gminie Rybno. Przedstawiciel Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprezentował wyniki prac badawczych, prowadzonych w ramach projektu, dotyczących kompostowania osadów ściekowych. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać dwóch ciekawych wystąpień dotyczących optymalizacji zużycia wody oraz segregowania odpadów.