Drugie warsztaty grupy roboczej w ramach projektu „ISMA”

Opublikowano 2023-05-31 16:09:21. Artykuł wyświetlono: 813 razy.

W dniu 31.05.2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rybnie odbyło się drugie spotkanie grup roboczych projektu pn.: „Innowacyjne rozwiązania zagospodarowania osadów ściekowych w małych oczyszczalniach ścieków” realizowanego w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020.
Z uwagi na to, że jednym z Partnerów projektu jest Litewskie Centrum Badawcze w zakresie Rolnictwa i Leśnictwa przed Urzędem Gminy Rybno powiewa flaga Litwy.
Podczas spotkania każdy z Partnerów zaprezentował informacje o swojej działalności oraz proponowanym wkładzie w projekt docelowy.
Podczas warsztatów odniesiono się także do rozszerzenia partnerstwa w projekcie trwałym o kolejnych Partnerów ze Szwecji i Litwy. Mamy już dwóch potencjalnych partnerów, z którymi planowane jest spotkanie w pierwszej połowie czerwca.
Część warsztatów została poświęcona raportowaniu, ponieważ każdy z Partnerów zobowiązany jest do bieżącego raportowania postępu rzeczowego i finansowego w realizowanym projekcie.
Po zakończeniu części oficjalnej pokazaliśmy naszym Partnerom Rumianą Dolinę oraz wspólnie zjedliśmy obiad w lokalnej restauracji RyBaśka w Koszelewach.