www.gminarybno.pl

Drukuj

Złote gody w Gminie Rybno

Opublikowano 2021-10-22 09:09:35. Artykuł wyświetlono: 2187 razy.

W sobotę, 16 października 2021r. o godz. 16:00 w Lokalnym Centrum Aktywności Społecznej w Żabinach odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Rybno.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest odznaczeniem nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medalami uhonorowane zostały pary małżeńskie, które w latach 2020-2021 obchodziły „Złote Gody”, czyli jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Oprócz Jubilatów i członków ich rodzin w uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Radna Powiatu Działdowskiego – Grażyna Kamińska, Ks. Proboszcz Parafii w Rybnie – Janusz Kowalski, Sekretarz UG w Rybnie – Jolanta Jendrycka, Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisława Kanicz, Dyrektor GOPS w Rybnie – Dorota Zielińska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Mieczysław Ciżewski.

Szanownych Jubilatów oraz ich najbliższych powitał Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, który wygłosił uroczyste przemówienie. Pogratulował dostojnym małżonkom tego, że pomimo różnych przeciwności losu wytrwali razem, że są wzorem i inspiracją dla młodych pokoleń będących już w związkach małżeńskich bądź zamierzających je dopiero zawrzeć. Ponadto złożył małżonkom obchodzącym „Złote Gody” wyrazy uznania oraz płynące z głębi serca życzenia długich wspólnych lat życia w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku.

Po uroczystym przemówieniu i życzeniach dla Jubilatów nastąpiła chwila dekoracji medalami, której w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Skarbnik UG w Rybnie – Zdzisława Kanicz, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Radna Powiatu Działdowskiego – Grażyna Kamińska oraz Ks. Proboszcz – Janusz Kowalski. Jubilatom wręczono legitymacje, listy gratulacyjne, kwiaty oraz okolicznościowe upominki. Następnie odbył się koncert śląskich szlagierów w wykonaniu „Mona Lisa” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek oraz filiżankę kawy i herbaty. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Małżeństwom obchodzącym Złoty Jubileusz raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Zdjęcia i tekst: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst