I Wielkanocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rybno

Opublikowano 2023-04-04 08:40:39. Artykuł wyświetlono: 482 razy.

W niedzielę, 2 kwietnia 2023r. o godz. 10:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się I Wielkanocny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Rybno. Udział w zawodach wzięło aż 14 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy.

Kobiety: GOKiS Radomin, DE-FEAT Żuromin, Libero i Panterki Team

Mężczyźni – grupa A: Ciasny Squad, Heinz-Glas Działdowo, Niezgrani Bieżuń, Constract Lubawa, IMPACT Żuromin

Mężczyźni – grupa B: Polej Ostróda, Kurier Expres, Renomowana Marka, Andrew Gródki, ISKRA Hartowiec

W kategorii mężczyzn najlepsze dwa zespoły z grup „A” i „B” spotkały się w półfinałowych spotkaniach turnieju, następnie odbyło się spotkanie o III miejsce oraz finał. Zawody sędziowali: Leszek Bajorek, Jarosław Brzeski, Maksymilian Perfikowski i Marek Kaleński. Opiekę medyczną zapewnił Krzysztof Anisiewicz. W turnieju wzięły dwie drużyny z terenu gminy Rybno – Libero oraz ISKRA Hartowiec.

Podczas zawodów wybrano najlepszych zawodników:
MVP Kobiet – Weronika Ziółkowska
MVP Mężczyzn – Michał Góralski

Podsumowania zawodów dokonała Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski. Najlepsze cztery zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, o podium turniejowe dodatkowo medale.

Klasyfikacja końcowa kobiet:
1. Panterki Team
2. GOKiS Radomin
3. DE-FEAT Żuromin
4. Libero

Klasyfikacja końcowa mężczyzn (TOP4):
1. IMPACT Żuromin
2. Kurier Expres
3. Polej Ostróda
4. Constract Lubawa

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy już dziś wpisują te zawody w kalendarz imprez sportowych gminy Rybno na kolejne lata.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz