www.gminarybno.pl

Drukuj

Gala Piosenki Rybno 2022

Opublikowano 2022-11-21 12:07:24. Artykuł wyświetlono: 541 razy.

W piątek, 18 listopada w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się Gminny Konkurs „GALA PIOSENKI RYBNO 2022”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

Galę otworzyli dyrektor GBP w Rybnie – Jarosław Rolkowski oraz sekretarz Urzędu Gminy Rybno – Jolanta Jendrycka, którzy powitali uczestników muzycznej imprezy oraz zgromadzoną publiczność. Na scenie zaprezentowało się 31 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, którzy wykazali się niezwykłymi walorami głosowymi, poczuciem rytmu oraz melodyjnością. Jury w składzie Beata Drzewińska oraz Adam Szczypiński przyznało najważniejszą nagrodę konkursu – Grand Prix przyznać Mikołajowi Kuczyńskiemu ze Szkoły Podstawowej w Koszelewach, który wykonał piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego pt. „Nauczmy się żyć obok siebie”. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobywali: Kornelia Żuralska, Wiktoria Nowicka, Aniela Adamowicz oraz Izabela Kliniewska. Galę Piosenki poprowadziła Beata Truszczyńska.

Wyniki Gminnego Konkursu „Gala Piosenki Rybno 2022”

I kategoria – przedszkole i klasy I
I miejsce – Kornelia Żuralska
II miejsce – Franciszek Józefowicz
III miejsce – Lena Truszczyńska
Wyróżnienia – Eliza Ćwiklińska i Alicja Kanicz

II kategoria – klasy II i III
I miejsce – Wiktoria Nowicka
II miejsce – Agata Januszewska
III miejsce – Hanna Redmer
Wyróżnienia – Laura Gawlik i Cezary Zdrojewski

III kategoria – klasy IV-VI
I miejsce – Aniela Adamowicz
II miejsce – Maja Kozłowska
III miejsce – Agata Soboczyńska
Wyróżnienie – Alicja Kulczyk

IV kategoria – klasy VII,VIII i liceum
I miejsce – Izabela Kliniewska
II miejsce – Zofia Ślubowska
III miejsce – Eliza Wierzchołowska
Wyróżnienie – Karolina Mądzelewska

Nagroda główna – Grand Prix – Mikołaj Kuczyński
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst