Symbol Polskiej Samorządności 2022

Opublikowano 2022-04-20 16:14:49. Artykuł wyświetlono: 544 razy.

Z przyjemnością informujemy, że gmina Rybno uzyskała nominację do tytułu Symbol Polskiej Samorządności 2022.

Symbol to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie najlepszych, symbolicznych w swoich branżach podmiotów. Zdobycie tytułu Symbolu daje szereg uniwersalnych korzyści: wzmacnianie wizerunku, przyciąganie odbiorców, budowanie przewag i zdobywanie nowych kontaktów.W ciągu jedenastu lat laureatami programu Symbol zostało ok. 800 instytucji. Sporo z nich stanowiły podmioty, które nie muszą mierzyć się z bezpośrednią konkurencją na swoich obszarach działania, ale zawsze charakteryzuje je symboliczna jakość. Dzięki niej niezależnie od tego, czy do ich drzwi puka klient czy petent - zawsze wychodzi jako beneficjent.

Program pokazuje najlepsze przykłady samorządów, spółek komunalnych, spółdzielni, szpitali - czyli podmiotów, które są najbliżej ludzi, są z nimi każdego dnia i choć może często niedoceniane - walnie przyczyniają się do rozwoju Polski. Dlatego podczas tegorocznej Gali nagrodzimy reprezentantów szeroko pojętych usług publicznych, jakie są wykonywane dla dobra wszystkich obywateli. Celem programu jest nagrodzenie firm, przedsiębiorstw, instytucji i samorządów, które działając na swoich lokalnych rynkach charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte dobro mieszkańców.