Kolejne boisko wielofunkcyjne w Gminie Rybno

Opublikowano 2011-08-02 14:21:09. Artykuł wyświetlono: 4298 razy.

W dniu 2 sierpnia odbył się odbiór techniczny wielofunkcyjnego boiska wybudowanego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach.

Boisko w Żabinach jest czwartym po Hartowcu, Koszelewach i Rybnie boiskiem wielofunkcyjnym wybudowanym w naszej gminie. W niedalekiej przyszłości podobne boisko powstanie także w Rumianie.

W ramach zrealizowanej inwestycji wykonano boisko o wymiarach płyty 30x60m, pow. 1800m2, o nawierzchni z trawy syntetycznej, na którym znajdują się:

• boisko do piłki nożnej o wymiarach 26x56m,
  • boisko do piłki siatkowej o wymiarach 9x18m,

Na wykonanym boisku dwufunkcyjnym zastosowano nawierzchnię syntetyczną typu "sztuczna trawa", jest to nawierzchnia zbudowana z osnowy, którą stanowią włókna (źdźbła) polipropylenowe wtopione w perforowaną powłokę o wysokości 50 do 65mm. Teren boiska ogrodzony został siatką o wysokości 4,0 m. Boisko jest obiektem sportowym ogólnodostępnym. Korzystać z niego nieodpłatnie mogą mieszkańcy wsi, młodzież oraz turyści.