www.gminarybno.pl

Drukuj

Szczupliny: Konkurs kulinarny

Opublikowano 2019-07-15 08:19:30. Artykuł wyświetlono: 3051 razy.

W sobotę, 13 lipca 2019 roku o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Szczuplinach Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Szczupliny, Nowa Wieś w ramach projektu Fundacji Santander „Tu mieszkam, tu zmieniam” zorganizowało konkurs kulinarny pod hasłem „Żyj zdrowo i ekologicznie - smaki dzieciństwa”.

Uczestniczki konkursu przygotowały potrawy na podstawie przepisów swoich babć i mam. - Nasze szanowne jury w składzie: Adam Kasprowicz, Sylwester Kasprowicz, Bogdan Wantowski (dziękuję bardzo za przybycie) spróbowało wszystkich potraw i po długiej naradzie postanowili, że wszystkie potrawy zasługują na nagrody, które następnie wręczyli uczestniczkom konkursu. Dziękuję bardzo Paniom za przygotowanie potraw, Jury za przybycie i ocenę, oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i sprzątaniu. – podsumowuje Sołtys wsi Szczupliny oraz Radny Gminy Rybno Adam Bochno.

W trakcie spotkania wszyscy obecni na świetlicy zasiedli do stołu, aby skosztować przygotowane przez panie pyszności. Młoda artystka - Agata Szumilak zaprezentowała publiczności przepis na pieczenie chleba w gwarze lubawskiej.

Udział w konkursie wzięły: Krystyna Bochno, Anna Szlesińska, Dorota Pilanc, Lidia Węgrzynowska, Dorota i Dominik Rosik, Maria Węgrzynowska, Grażyna Szumilak, Gertruda Cierech i Ewa Pilanc.

Zdjęcia: Adam Bochno, Serwis informacyjny – Syla

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst